Священство

Таїнство Священства або Таїнство Рукоположення походить від періоду апостолів, коли воно було передане через покладання рук та молитву до Святого Духа. Священиків називаємо пресвітерами (з грецької мови «старший»).

«Рукоположення є Таїнством, завдяки якому місія, довірена Христом Його Апостолам, продовжує сповнюватися в Церкві до кінця часів» (ККЦ 1536). «Через рукоположене служіння, передусім через єпископів і пресвітерів, присутність Христа як Голови Церкви стає видима у спільноті віруючих» (ККЦ 1549).

У нашому храмі служать священики, які належать до ордену Босих Кармелітів.

Кандидатом до священства може бути неодружений чоловік, який має глибокий досвід віри, розвивається його молитва – особиста, наодинці і літургійна, має прагнення проголошувати Ісуса Христа людям, відважно визнає віру у своєму середовищі. Важливу роль відіграють риси характеру кандидата: послідовність, постійність, відкритість на навчання, а також фізичне та психічне здоров’я.

Підготовка до прийняття Таїнства Рукоположення відбувається у семінарії.

Покликання до священства може іти разом з покликанням до життя в монастирській спільноті, так як у Босих Кармелітів. Тоді у навчанні об’єднуються два напрямки – чернечі обіти та рукоположення.

Формація відбувається у наступних етапах:

  1. Перший етап. Досвід життя у чернечої спільноті. Триває декілька місяців до одного року (пре-постулат).
  2. Етап пізнавання ордену. Триває один рік (постулат).
  3. Новіціат. Триває один рік.
  4. Семінарія. Триває шість років.

Кандидат, який хоче бути священиком в ордені Босих Кармелітів, зголошується до делегата провінціала – отця Юзефа Кухарчика.